Opened 2 months ago

#1277 new bug

CPA (Cost Per Action) Nedir?

Reported by: anonymous Owned by: srkline
Priority: major Milestone:
Component: All Components Keywords:
Cc: Blocking:
Task:

Description

CPA nedir
İşlem başına maliyet veya edinme başına maliyet olarak da bilinen CPA , bir satış gerçekleştikten veya istenen bir işlem tamamlandıktan sonra CPA ortaklarınıza belirli bir komisyon ödemeyi içeren bir reklamcılık veya bağlı kuruluş pazarlama modelidir. Doğru bağlı kuruluşlar ve doğru hedef kitle ile CPA pazarlaması etkili bir şekilde sonuç verebilir. CPA pazarlaması, yalnızca gösterimleri ve tıklamaları artırmak yerine, potansiyel müşteriler oluşturabilir ve dönüşümleri zorlayarak işletmelerin ölçeklenmesini sağlayabilir.

Bağlı kuruluşlar için, CPA pazarlaması, reklam yoluyla kazanma potansiyellerini artırabilir. Çoğu bağlı kuruluş pazarlamacısı, içeriklerini ve CPA tekliflerini çeşitlendirmek için farklı şirketlerle ortaklık kurar; bu, takipçilerine veya site ziyaretçilerine seçenekler ve farklı sıkıntı noktalarına çeşitli çözümler sunmalarına olanak tanır.

CPA pazarlamasının üç ana kategorisi vardır:

🔍 Satış Başına Ödeme

Terimin önerdiği gibi, satış başına ödeme, bir ziyaretçi satış ortağı bağlantınızı kullandığında ve ortak web siteniz aracılığıyla bir satın alma yaptığında, pazarlamacı olarak size ödeme yapılır.

🔍 İşlem Başına Ödeme

İştirakler, oluşturdukları olası satışlar için ödeme alır. İşlem başına ödeme, video izleme, form doldurma veya ücretsiz denemeye kaydolma gibi bir ziyaretçinin gerçekleştirmesi veya tamamlaması gereken bir dizi işlemi içerir.

🔍 Yinelenen Ödemeler

Ortak web sitenize düzenli olarak yeni aboneler çekebilirseniz, aylık abonelik ücretlerinden düzenli komisyonlar alabilirsiniz.

CPA Ağları
CPA ağları, reklamverenleri ve yayıncıları birbirine bağlayan bir köprü görevi görür. İşlem başına maliyet kampanyaları uygulama konusunda uzmandırlar ve onlara nitelikli müşteri adayları gönderebilecek meşru bir işletme olup olmadığınızı belirleyen ajanslardır.

Bir şey satmadan çevrimiçi para kazanma fikri çok çekici olduğu için, CPA pazarlaması istismar edilme eğilimindedir. Katı kriterleri ve gereksinimleri nedeniyle, CPA ağlarına katılmak zor olabilir. Ancak, imkansız değil. Buradaki anahtar, şeffaf olmak ve kabul edilmenize yardımcı olabilecek proaktif önlemler almaktır.

Change History (0)

Note: See TracTickets for help on using tickets.