Opened 2 months ago

#1297 new task

LSI Anahtar Kelimesi

Reported by: anonymous Owned by: srkline
Priority: minor Milestone:
Component: SANS Reduction Keywords: lsi
Cc: Blocking:
Task:

Description

LSI Anahtar Kelimesi Nedir?
LSI anahtar kelimeleri (gizli anlamsal indeksleme), içeriğinizde hedeflediğiniz ana anahtar kelimeye doğası ve bağlamı bakımından benzer olan anahtar kelimelerdir. Çok teknik olmadan, LSI anahtar kelimeleri, Google'ın ana anahtar kelimenizle ilişkilendirdiği kelimeler veya anahtar kelime öbekleridir.

LSI anahtar kelimelerinin, anahtar kelimenizin eş anlamlısı OLMADIĞINI anlamak önemlidir. Bunun yerine, arama motorlarının ürettiğiniz içeriğin bağlamını belirlemesine yardımcı olan kelimelerdir.

Örneğin, anahtar kelimeniz köpek eğitimiyse, bazı LSI kelimeleri tedavi, tasma vb olabilir… Neden? Bunlar, Google'ın köpek eğitimiyle ilgili bir makalede görmeyi umduğu kelimelerdir. Makalenin alakalı olduğunu ve kaliteli bilgiler içerdiğini göstermeye yardımcı olur. Google'ın bir robot olduğunu unutmayın. Bir makalenin genel anlamını anlamaya yardımcı olmak için kelimeler arasındaki ilişkileri kullanır.

Peki bu bize nasıl yardımcı olur?

Google'ın belirli bir konuyla ilgili bir makalede hangi kelimeleri ve anahtar kelime öbeklerini görmeyi beklediğini bilseydik ve bu kelimeleri makalemize dahil edebilseydik, bu Google'ın yalnızca makalemizin alakalı olduğunu ve aynı zamanda daha kaliteli olduğunu görmesine yardımcı olurdu. Tüm bunlar, sıralamayı daha kolay ve daha olası hale getirir.

LSI Anahtar Kelimeleri, Google'ın Konunuz Hakkında Bilgi Edinmesine Yardımcı Olur
LSI Anahtar Kelimeleri Nedir?
Anahtar Arama ile LSI Anahtar Kelimeleri Bulma
Anahtar Arama ile LSI Anahtar Kelimeleri Bulma
Ücretsiz LSI Anahtar Kelimeler Aracı

Yukarıdaki ücretsiz LSI anahtar kelimeleri aracı, herhangi bir niş için LSI anahtar kelimeleri bulmanın harika ve hızlı bir yoludur. Bu, sonuçları olabildiğince hızlı döndürmek ve başlamanıza yardımcı olmak için temel LSI bulma algoritmamızı kullanır. Daha derinlemesine LSI anahtar kelime analizine ihtiyacınız varsa , aşağıda açıklanan daha gelişmiş özelliklere erişmek için bir Keysearch hesabına kaydolduğunuzdan emin olun .

Anahtar Arama Derin Analiz Özelliği

Derin analiz özelliğimiz, daha derinlemesine LSI Anahtar Kelimeler algoritmamızı kullanır. Bu algoritma, belirli bir anahtar kelime için ilk sayfa Google sonuçlarını alır, ardından tüm makaleler arasında en çok hangi kelimelerin ve kelime öbeklerinin kullanıldığını bulmak için bu sayfalardaki tüm makaleleri gözden geçirir. Bu, LSI Anahtar Kelimeleri bulma konusunda gerçekten Rolls Royce'tur. Google'ın birinci sayfada yer almak için içeriğinizde görmeyi beklediği anahtar kelimelere gerçek bir bakış elde edersiniz.

Anahtar Arama İçeriği Yardımcısı

Content Assistant , derin analiz özelliğimizle aynı algoritmayı kullanır, ancak LSI anahtar kelime bulmaya başka bir seviye ekler. Google'da 1 numaralı sonuç için Google ile ilgili aramaları ve en üst sıradaki anahtar kelimeleri dahil ediyoruz. Bu, gizli LSI sözcüklerini bulmanın inanılmaz bir yoludur. Google'da 1 numaralı sonucun sıralandığı anahtar kelimeleri görebilir ve en yüksek trafiği alanları döndürebiliriz. Bu, Google'ın sizi daha üst sıralarda görmek için görmeyi beklediği her şeyi içeriğinize dahil etmenizi sağlar.

Anahtar Arama ile LSI Anahtar Kelimeleri Bulmanın 3 Yolu
Anahtar Kelime Araştırmanızı Başka Bir Düzeye Taşıyın
Keysearch Hesabına Kaydolun

ŞİMDİ BAŞLA

Çevrimiçi Başarınızın Kontrolünü Elinize Alın!

LSI Anahtar Kelimeleri SEO ile Nasıl İlgilidir?
Google, içeriğinizin bağlamını tanımlamanın bir yolu olarak LSI anahtar kelimelerini kullanır.

Farklı anahtar kelimelerin açıkça farklı anlamları olabileceğinden, Google, kullandığınız anahtar kelimenin anlamını belirlemek ve kullanıcıların arama sorgusu için alakalı içerik döndürmek için gizli anlamsal dizin oluşturmayı kullanır.

Örneğin, bir yemek tarifi blogunuz olduğunu ve "giyinme" hakkında bir yazı yazdığınızı varsayalım.

"Giyinme" terimi, aşağıdakiler de dahil olmak üzere birkaç farklı çağrışıma sahip olabilir:

Salata veya başka bir yemek için giyinme
Hindi için pansuman ("doldurma" olarak da bilinir)
Giyinme eyleminde olduğu gibi giyinmek
Yaraya uygulanan gazlı bez veya merhem gibi pansuman

Bu örneklerin her birinde, arama motorları "giyinme" ile tam olarak ne demek istediğinizi anlamak için LSI anahtar sözcüklerini kullanır. Örneğin:

İçerikte 'salata', 'çiftlik', 'şekersiz', 'tarif' vb. kelimeler varsa, arama motorları gönderinizin salata ve diğer yemekler için sos ile ilgili olduğunu varsayacaktır.
İçerikte 'şükran günü', 'doldurma', 'hindi', 'aile toplantısı' vb. kelimeler yer alıyorsa, içeriğinizin hindi giydirme ile ilgili olduğu varsayılacaktır.
İçeriğe 'giysi', 'çorap', 'ayakkabı', 'gömlek', 'pantolon' vb. kelimeler eklenirse, arama motorları bunun giyinme eylemiyle ilgili olduğunu anlayacaktır.
İçerikte 'yara', 'kan', 'merhem', 'gazlı bez', 'yaralanma' vb. kelimeler yer alırsa, arama motorları yazının yara için pansuman ile ilgili olduğunu varsayacaktır.

Arama motorlarına içeriğinizin salata sosuyla ilgili olduğunu göstermeye çalıştığınız örneğimizde, bu konuyla ilgili 'salata', 'çiftlik', 'sağlıklı', 'tarif', 'ev yapımı', 'düşük kalorili' vb.

LSI, Konunuzun İçeriğini Belirler
LSI Anahtar Kelimeleri SEO ile Nasıl İlgilidir?
Arama Motorları Neden LSI Anahtar Kelimeleri Kullanıyor?
Arama Motorları Neden LSI Anahtar Kelimeleri Kullanıyor?
Arama motorlarının gizli anlamsal indeksleme anahtar kelimeleri kullanmaya başlamasının iki ana nedeni vardır.

İçeriğin alaka düzeyini değerlendirmek için orijinal yöntem olan anahtar kelime yoğunluğu büyük ölçüde suistimal edildiğinden
Çünkü, Google'a ve diğer arama motorlarına, arama yapanlara tam olarak aradıklarını verme nihai hedeflerine ulaşmalarında yardımcı olur.

Google, aramalarda alaka düzeyini belirlemeye ilk başladığında, belirli bir anahtar kelimenin belirli bir içerik parçasına kaç kez dahil edildiğine bakarak bunu yaptı.

Sonuç olarak, web sitesi sahipleri içeriklerini sıralamaya çalıştıkları anahtar kelimelerle doldurdular ( burada açıklanan anahtar kelime doldurma olarak da bilinir ).

Bu uygulama içeriği sulandırdı ve arama motorlarının geleceği için büyük bir sorun oluşturdu.

Ancak Google, LSI anahtar kelimelerine ve alaka düzeyini belirlemenin diğer etkili yöntemlerine geçerek bu sorunu ortadan kaldırırken aynı zamanda arama yapanların arama sorguları için istedikleri ve ihtiyaç duydukları alakalı sonuçları elde etmelerine yardımcı oldu.

Change History (0)

Note: See TracTickets for help on using tickets.