Opened 2 months ago

#1301 new bug

ANAHTAR KELİME YOĞUNLUĞU

Reported by: anonymous Owned by: srkline
Priority: major Milestone:
Component: All Components Keywords:
Cc: Blocking:
Task:

Description

EN İYİ ARAMA PERFORMANSI İÇİN
ANAHTAR KELİME YOĞUNLUĞU

Bir anahtar kelimenin web sayfanızda görünme yüzdesinin, o sayfadaki toplam kelime sayısına kıyasla sayfanın sıralamasını etkileyebileceğini biliyor muydunuz?

Elbette öyledir ve buna "Anahtar Kelime Yoğunluğu" denir.

Bir anahtar kelimeden veya kelime öbeğinden çok fazla bahsederseniz arama motorları sitenize muhtemelen kaşlarını çatacaktır. Bunu gereğinden biraz daha az yapın ve arama motorları, o belirli anahtar kelime için sayfayı sıralamak için yeterli sinyal almayabilir.

Basitçe söylemek gerekirse, en iyi arama performansı için anahtar kelime yoğunluğunuzu tam olarak sağlamalısınız. Çok fazla değil, çok az değil!

Ancak, bir web sayfasında veya blog gönderisinde anahtar kelimelerin kaç kez göründüğünü hesaplamaya nasıl başlayabilirsiniz? Hatta doğru bir şekilde yapabilir misin?

Görünüşe göre güvenilir bir araçtan yardım almanız gerekecek. İşte bu yüzden bu SST'nin Anahtar Kelime Yoğunluk Denetleyicisini oluşturduk.

ANAHTAR KELİME YOĞUNLUĞU DENETLEYİCİ HAKKINDA
Anahtar Kelime Yoğunluğu Denetleyicisi, yalnızca herhangi bir web sayfasının anahtar kelime yoğunluğunu hesaplamak amacıyla oluşturulmuş bir araçtır.

Small SEO Tools geliştirici ekibi, bazı pazarlamacıların farkında olmadan bile içeriklerini bir sürü anahtar kelimeyle doldurduğunu öğrendikten sonra aracı oluşturdu. Bu, Google'ın içeriğinizi gereksiz yere anahtar kelimelerle doldurmanızı istemediği için web sitelerinin acı çekmesine neden oldu.

Bu araç bu sorunu mükemmel bir şekilde çözer. URL'sini kullanarak tüm bir web sayfasını veya kopyalayıp yapıştırarak bir metin parçasını analiz etmenize olanak tanır.

Anahtar kelime yoğunluğunu hesaplamanın en basit yöntemi genellikle, belirli bir anahtar kelimenin bir metinde geçme sayısını metindeki toplam kelime sayısına bölmek ve ardından yüzdenizi elde etmek için sonucu yüzle çarpmaktır.

Ancak Anahtar Kelime Yoğunluğu aracımız, anahtar kelime yoğunluğunu hesaplamaktan fazlasını yapar. Aslında, analiz edilen sayfada veya metinde kullanılan TÜM en iyi anahtar kelimeleri kontrol eder ve analiz eder ve daha iyi SEO performansı ve etkili içerik optimizasyonu için size aşağıdaki ölçümleri gösterir:

O sayfadaki toplam anahtar kelime sayısı.
Bir URL'yi analiz ediyorsanız sayfa yükleme süresi.
Analiz edilen sayfada veya metinde kullanılan tüm anahtar kelimeleri detaylandıran bir etiket bulutu.
İçerikte en çok kullanılan anahtar kelimeler, sıklık sayıları ve anahtar kelimelerin başlığı, açıklaması veya <H*> olup olmadığını gösteren göstergeler.
Kullanım sıklığı ve kullanım yüzdesi de dahil olmak üzere, incelenen içerikte kullanılan her bir anahtar kelime veya kelime öbeği için anahtar kelime yoğunluğu. Bu hesaplamalar, tek kelimelik anahtar kelimelerin, iki kelimelik anahtar kelimelerin, üç kelimelik anahtar kelimelerin ve dört kelimelik anahtar kelimelerin azalan eğimlerine göre bölünmüştür.
Bu tür karmaşık analizler, içeriğinizde kullanılan anahtar kelimelerin oranını ve toplamını kolayca tanımlamanıza ve bunlara aşina olmanıza olanak tanır.

ANAHTAR KELİME YOĞUNLUĞU DENETLEYİCİ NASIL KULLANILIR
Ücretsiz çevrimiçi anahtar kelime yoğunluğu hesaplayıcımızı kullanmak, iki basit adımda iki düğmeyi tıklamak kadar basittir:

Adım 1: Şu anda bulunduğunuz bu sayfada (https://smallseotools.com/keyword-density-checker) analiz etmek istediğiniz sayfanın URL'sini girin. Veya parça henüz çevrimiçi olarak yayınlanmadıysa içeriğinizi yapıştırmak için “METİN”i seçin.

Adım #2: İsteğinizi çalıştırmak için “Kontrol Et”e tıklayın.

Bunu yaptıktan sonra, anahtar kelime yoğunluğu analiz aracımız, web sitenizden veya içeriğinizden tüm anahtar kelime verilerini hemen alır ve bunları tablo biçiminde görüntüler.

Ve unutmayın, bu aracı sadece kendi web sayfalarınızı değil, rakiplerinizin web sayfalarını da analiz etmek ve ne yaptıkları hakkında bir fikir edinmek için kullanabilirsiniz.

Bir anahtar kelime yoğunluğu kontrolü yaptıktan sonra, hedef anahtar kelimelerinizin görünme yüzdesinin çok düşük veya çok yüksek olduğunu görebilirsiniz. Bu durumda içeriği gözden geçirmenizi öneririz.

ANAHTAR KELİME YOĞUNLUĞU ARAMA İÇİN EN İYİ UYGULAMALAR
Anahtar kelime yoğunluğu, arama motoru optimizasyonunun temel bir parçasıdır, bu nedenle nasıl çalıştığını anlamak önemlidir.

İlk olarak, birçok insan genellikle şu soruyu sorar:

"Anahtar kelime yoğunluğu sıralamayı etkiler mi?"

Pekala, Google'dan veya başka herhangi bir büyük arama motorundan, anahtar kelime yoğunluğunun sıralamayı etkilediğini açıkça belirten resmi bir açıklama yok. Ancak, belirli bir anahtar kelimeyi içeren bir web sayfası olmadan, arama motorlarının, hedef anahtar kelime olsa bile, anahtar kelime için böyle bir sayfayı sıralamasının kesinlikle hiçbir yolu yoktur.

Başka bir deyişle, bir sayfanın arama motoru sonuç sayfalarında (SERP'ler) görünmesi için *anahtar kelimeler* önemlidir. VE anahtar kelimelerin olduğu yerde, anahtar kelime yoğunluğu doğal olarak mevcut olmalıdır.

Yani sorulacak Almanca soru şu olabilir:

"Daha iyi sıralama için en iyi anahtar kelime yoğunluğu nedir?"

Yine, daha iyi sıralama için anahtar kelimelerin tam veya ideal bir yüzdesi yoktur.

Bunun yerine uzmanlar (ve Google), içeriğinizi doğal bir dilde yazmanızı önerir; yani, yoğun bir anahtar kelime sıkıştırması olmadan. Bu nedenle, anahtar kelimelerinizi alakalı uzun kuyruklu anahtar kelimeler ve Gizli Semantik İndeksleme (LSI) anahtar kelimelerle birlikte doğal, bağlamsal anlamda uygulamak en iyi sonucu verir.

İçeriğinizi doğal bir dil kullanarak oluşturduktan sonra, anahtar kelimelerle aşırı doldurulmadığından emin olmak için onu analiz etmek için Anahtar Kelime Yoğunluğu Denetleyicisi'ni kullanabilirsiniz.

Anahtar kelime doldurma, spam içerikli bir uygulama ve Google'ın web yöneticisi yönergelerinin ihlali olarak kabul edilir ve bu tür eylemlere yanıt olarak arama motoru, esasen kuralları ihlal eden sitelerin sıralamasını düşürür.

Ücretsiz Anahtar Kelime Yoğunluğu Denetleyicimiz, içeriğinizin anahtar kelimelerle dolu olup olmadığını size göstermede faydalı olabilir. Genellikle bunu, "Anahtar Kelime Yoğunluğu" tablosunun altındaki anahtar kelime kullanım yüzdesine bakarak değerlendirebilirsiniz.

Bazı anahtar kelimelerin daha önce çok kez bahsedildiğinden özellikle endişeleniyorsanız, bu ücretsiz anahtar kelime yoğunluğu analiz aracını kullanarak bunların kaç kez göründüklerini görün ve mümkün olan en iyi şekilde azaltın.

Etkili bir çözüm, hedef anahtar kelimelerinizden metninizin sayfa gövdesinde doğal olarak bahsetmek ve ardından aynısını meta başlığına, açıklamasına, H1'e ve muhtemelen URL'ye eklemektir.

Aracımız, başlık etiketlerindeki içerikle birlikte içeriğin sayfa gövdesinde bulunan metni analiz eder.

SORUMLULUK REDDİ: İÇERİĞİNİZİ DEPOLAMAYIN VEYA GÖRÜNTÜLEMİYORUZ
Aracımız, sayfanın URL'sini kullanarak içeriği doğrudan bir web sayfasından incelemenize olanak tanır.

Ancak içerik henüz çevrimiçi olarak yayınlanmadıysa, “METİN” seçeneğini kullanarak araç içinde sağlanan alana kopyalayıp yapıştırabilirsiniz.

Sizin için durum buysa, içeriğinizi saklamadığımızı veya görüntülemediğimizi kategorik olarak belirtmek isteriz. Gizliliğiniz bizim için çok önemlidir ve bunun farkındayız.

Change History (0)

Note: See TracTickets for help on using tickets.